تلفن تماس :

021-77616560

ساعت کار :

هر روزه از 8 صبح تا 8 شب

آدرس :

تهران، خیابان بهارجنوبی، برج بهار، طبقه چهارم اداری، واحد 573

گروه محصولات
درباره دیجیتال

چاپ دیجیتال چیست؟

بطور معمول چاپ محصولات چاپی با کیفیت و حرفه‌ای مستلزم صرف زمان و مراحل آماده‌سازی است ولی چاپ دیجیتال روشی نوین شامل چاپ حرفه‌ای متن یا تصویر در تیراژ پایین و با سرعت بالا بصورت مستقیم از کامپیوتر به دستگاه چاپ منتقل می‌گردد.

دستگاه چاپ دیجیتال می‌تواند دستگاه چاپ لیزری، دستگاه چاپ لارج‌فرمت (چاپ بنر و فلکسی)، دستگاه چاپ پلات جوهرافشان، دستگاه چاپ فلت‌بد که بر روی انواع سطوح از قبیل کاغذ، کتان، پارچه، فوم‌برد، شیشه، پی وی سی و پلکسی‌گلاس به صورت مستقیم چاپ نمود.

کاربردهای چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال فوری را می‌توان در طیف گسترده‌ای از کارها به کار برد. چاپ دیجیتال، کیفیت و سرعت بالایی دارد و از آن برای چاپ بروشور، کارت ویزیت، چاپ کاتالوگ، پوستر، سربرگ، پاکت نامه و کارت دعوت و نمونه‌گیری برای چاپ افست قابل استفاده است.

یکی دیگر از مزایا چاپ دیجیتال این است که می‌توان کارهای چاپ شده را روی فوم‌بُرد، تخته شاسی، رول‌آپ یا هر سطح دیگری استفاده کرد. با استفاده از خدمات چاپ دیجیتال، می‌توان انواع کارت پستال و کارت‌های تبریک را به دلخواه شخصی چاپ کرد.

چاپ بیلبورد، استندهای تبلیغاتی، چاپ بنر، چاپ استیکر، چاپ روی پارچه، سابلیمیشن و حکاکی روی فلزات و چوب از دیگر کاربردهای این نوع از چاپ است.

چاپ در تیراژ محدود

در فرآیند چاپ دیجیتال به دلیل حذف پلیت و چاپ مستقیم از کامپیوتر روی کاغذ و امکان کالیبراسیون دستگاه امکان چاپ در تیراژ محدود حتی یک نسخه با هزینه پایین وجود دارد به همین دلیل این روش چاپ، برای مصارفی مثل تهیه نمونه یا چاپ محصولات کم‌تعداد و سریع کاربرد زیادی دارد. یک چاپگر دیجیتال برای چاپ میلیون‌ها برگ ساخته نشده‌است، بلکه باید بتواند در طول مدت زمان عمر خود نهایتاً هزاران برگ چاپ کند- که البته این کار را خیلی خوب انجام می‌دهد - بنابراین با توجه به هزینهٔ تمام‌شده و سرعت کار، چاپ دیجیتال برای چاپ در تیراژ محدود عملیاتی و مقرون به‌صرفه است و این یکی از چندین تفاوت چاپ دیجیتال و افست است.

البته از سال ۲۰۱۰ فناوری‌های نوین در چاپ به روش دیجیتال به کار گرفته شد که با استفاده از تکنولوژی نانو در جوهر و همچنین تغییر سیستم پاشش جوهر، چاپگرهای دیجیتال جوهرافشان توانستند بسیاری از محدودیت‌ها را در زمینهٔ سرعت و هزینه تولید کنار بزنند.

چاپ شخصی شده

در چاپ دیجیتال رنگی با توجه به وجود امکان چاپ در تیراژ محدود شما می‌توانید هر نسخه از محصول چاپی خود را متفاوت با نسخه قبلی بصورت چاپ دیجیتال با کیفیت انجام دهید. یعنی می‌توانید در هر نسخه چاپی خود اطلاعات متغیری را چاپ کنید این اطلاعات می‌تواند شماره سریال یا نام گیرنده یا تصویر هر فرد باشد.

از همین رو پرنیان چاپ تنوع خدمات و محصولات چاپ از طریق سفارش سامانه چاپ آنلاین امکان‌پذیر ساخته است.

چاپ دیجیتال و انواع آن بر اساس سطح چاپی

با اینکه هزینه‌ها در چاپ به روش دیجیتال، بسیار بیشتر از چاپ افست است، ولی به این دلیل که امکان چاپ تیراژ پایین (حتی یک عدد) وجود دارد و همچنین زمان آماده شدن آن بسیار سریعتر از چاپ افست می‌باشد؛ در بین انواع چاپ از محبوبیت بیشتری برخوردار است. از مزیت‌های مهم در چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست این است که امکان چاپ شخصی شده وجود دارد. به این صورت که شما اگر قصد چاپ ۱۰۰ عدد سربرگ با طرح و موضوعات مختلف دارید، با این نوع چاپ می‌توانید آن را انجام دهید؛ ولی در چاپ افست به دلیل وجود پلیت، امکان چاپ متنوع در تعداد دلخواه وجود ندارد.

- چاپ متوسط  medium format

سفارشات مرتبط با چاپ بروشور، چاپ اوراق اداری، چاپ لیبل، چاپ دیجیتال کاتالوگ، چاپ کارت ویزیت، چاپ دیجیتال سی دی و... تا سایز 30*70 با دستگاه کونیکامینولتا 4065 محقق می‌شود.

- چاپ Indoor

ابعاد این دسته از سایز A3+ تا عرض 150 سانتی‌متر را شامل می‌شود که کاربرد این دسته در سفارشات چاپ پوستر دیجیتال، چاپ استند دیجیتال، چاپ فوم برد دیجیتال، چاپ تخته شاسی به روش دیجیتال، چاپ بک لایت دیجیتال  و... که اغلب برای فضای داخلی InDoor به کار می‌روند با دستگاه پلات و بر روی انواع کاغذ چاپ دیجیتال انجام‌پذیر است.

چاپ دیجیتال عریض Outdoor

ابعاد این دسته از عرض 150 سانتی‌متر شروع می شود که چاپ بنر، چاپ فلکسی، چاپ مش، چاپ استیکر و... که اغلب مصارف فضای بیرونی OutDoor دارند و با دستگاه کونیکا 512i چاپ می‌شوند در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند که اکثرا نسبت به تابش نور خورشید و آب مقاوم هستند.

مزایای چاپ دیجیتال

-  حذف مراحل قبل از چاپ از قبیل لیتوگرافی و تهیه پلیت و ...

-  قابلیت چاپ حداقل تیراژ حتی یک نسخه

-  هزینه چاپ به تعداد نسخه ارتباط دارد

-  امکان کالیبراسیون دستگاه در تیراژ پایین نیز وجود دارد

-  قابلیت انتخاب سطوح چاپ مختلف با دستگاه مرتبط

-  امکان شخصی‌سازی کردن سفارش

-  مدت آماده‌سازی کوتاه

 - هزینه تمام شده مرقوم به‌صرفه با توجه به سرعت کار و تیراژ کم قابلیت اجرای اکثر مراحل بعد از چاپ در چاپ دیجیتال از قبیل سلفون، برش، صحافی و طلاکوب.

- در این روش میزان موادباطله و ضایعات شامل کاغذ، مرکب و مواد شیمیایی کمتر است.

- روش دیجیتال در هر دور چاپ می‌تواند تصویر و متن متفاوتی را چاپ کند چون در این روش از پلیت استفاده نمی‌شود

- چاپ دیجیتال سیاه‌ و سفید هزینهٔ بالایی ندارد.

- دقت دستگاه‌های چاپ دیجیتالی امکان خطای انسانی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

 

محصولات چاپ دیجیتال پرنیان چاپ |  چاپ دیجیتال آنلاین

چند نمونه از کاربردی‌ترین محصولات چاپ دیجیتال:

چاپ رنگی: چاپ رنگی یکی از انواع چاپ دیجیتال است که در موارد بسیاری کاربرد دارد. از تبلیغات کسب و کارهای مختلف گرفته تا کتاب‌ها و جزوات درسی و غیردرسی، همه به این صنعت وابسته هستند. استفاده از پرینت رنگی به افزایش زیبایی بصری و کیفیت محتوای شما کمک می‌کند.

چاپ تک رنگ (سیاه و سفید): یکی از پرکاربردترین انواع چاپ، چاپ تک رنگ می‌باشد. هزینه‌ی نسبتاً اقتصادی این نوع چاپ موجب شده بسیاری افراد از استفاده از رنگ‌ها صرف‌نظر نموده و پرینت سیاه و سفید را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است کیفیت این نوع چاپ تفاوتی با چاپ رنگی ندارد و تنها تفاوت در استفاده از رنگ‌هاست.

چاپ پوستر: پوستر به اعلان‌های با ابعاد بزرگ گفته می‌شود. برای تبلیغات، اطلاع‌رسانی و مواردی از این قبیل می‌توانید از پوسترها استفاده نمایید.

استفاده از تصاویر و طراحی‌های گرافیکی به اثرگذاری هرچه بیشتر پوسترها کمک می‌کند. چاپ پوستر دیجیتال به افزایش کیفیت و بهتر دیده شدن محتوای شما کمک می‌کند.

لیبل: یکی از محصولات بسیار کاربردی در صنعت تبلیغات، لیبل‌ها هستند. اغلب اطلاعاتی همچون نام شرکت، لوگو و سایر اطلاعات لازم برای برقراری ارتباط مخاطبان با شما روی لیبل چاپ می‌شود و می‌توانید با برش لیزری به صورت دلخواه برش دهید به این ترتیب شما با چسباندن تنها یک لیبل به بسته‌بندی محصولات و یا خدمات خود، اطلاعات مورد نیاز مخاطبان خود را به طور خلاصه به آن‌ها ارائه می‌نمایید.

بروشور: بروشورها بسته به تعداد خطوط تا و تعداد صفحات شامل دو لت، سه لت و چهار لت تقسیم می‌شوند که هر کدام با توجه به حجم اطلاعات شما کاربرد دارد. ارائه‌ی اطلاعات محصولات، معرفی خدمات، معرفی محصول جدید، معرفی برند، ارائه‌ی اطلاعات تخصصی و... از جمله اطلاعات ارائه شده توسط بروشورها و اهداف آن‌ها هستند.

چاپ دیجیتال کاتالوگ: کاتالوگ‌ها با هدف معرفی برند، خدمات و محصولات چاپ شده و به مشتریان ارائه می‌شوند. کاتالوگ‌ها به مشتریان شما کمک می کنند به راحتی اطلاعات هر محصول را پیدا کرده و احساس بهتری نسبت به کسب و کار شما داشته باشند و کاتالوگ یکی از خاص‌ترین نوع تبلیغات است که می‌تواند در جذب مشتریان کمک قابل توجهی به شما کند.

کارت ویزیت: کارت ویزیت یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین نوع تبلیغات است و کارت ویزیت هر برند بیانگر شخصیت آن است! شما با داشتن یک کارت ویزیت زیبا و با کیفیت به بهترین نحو کسب وکار خود را معرفی نموده و راه‌های ارتباطی خود را ارائه می‌دهید. چاپ با کیفیت و طراحی مناسب کارت ویزیت بیانگر اهمیت مخاطبان برای شماست.

چاپ دیجیتال کتاب: کیفیت بالای چاپ دیجیتال و بالا رفتن هزینه‌های چاپ افست باعث شده بسیاری از افراد برای چاپ کتاب‌ها در تیراژ پایین از این روش استفاده نمایند. به علاوه، چاپ دیجیتال اعمال تغییرات و چاپ اختصاصی هر کتاب را برای افراد امکان‌پذیر کرده است.

کارت دعوت: یک کارت دعوت زیبا و باکیفیت بیانگر ارزش مخاطب برای شماست. استفاده از چاپ دیجیتال کارت دعوت، چاپی باکیفیت و زیبا در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌تواند به راحتی توجه مخاطبان را به خود جلب نماید.

ست اداری: استفاده از ست اداری یکی از بهترین راه‌ها برای نظم بخشیدن به کاغذها و نامه‌های اداری است. سربرگ، پاکت‌نامه و پاکتA5، کارت ویزیت از جمله اقلام ست اداری هستند. چاپ اطلاعاتی همچون نام برند، لوگو و شعار سازمانی روی ست اداری تاثیر به سزایی در افزایش اعتبار برند شما خواهد داشت.

تراکت: تراکت‌ها، کاغذهای تبلیغاتی هستند که در زمان و مکان‌های متفاوت به دست افراد می‌رسد. یک چاپ باکیفیت می‌تواند وجه تمایز تراکت شما با سایر رقبایتان باشد. به این ترتیب تاثیرگذاری تبلیغات شما افزایش خواهد یافت.

اگر صاحب یک کسب و کار هستید و به کارهای چاپی نیاز دارید، سفارش اینترنتی چاپ دیجیتال در پرنیان چاپ یک راه عالی است.

پرسش و پاسخ
  • قیمت چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست چقدر است؟
  • چه کاغذی برای چاپ کار من مناسب است؟
  • از چاپ دیجیتال در چه مواردی استفاده می شود؟
  • قیمت چاپ دیجیتال چطور محاسبه می شود؟
  • چرا چاپ دیجیتال؟
  • مزیت‌های مهم چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست